diskusia

Vážený návštevník, tu máte priestor na vaše otázky na všetko okolo stromčekov.

 

Vy sa pýtate , My odpovedáme!!!

Dátum: 04.11.2011

Vložil: Lovász

Titulok: Re:Re:Re:drevo do krbu

to je vzborna oblast.
kvalitne drevo je agat alebo dub, agat rastie rychlejsie a oblast by velmi dobre vyhovovala. dalej tam je este breza alebo brest ale urcite kvalita a aj kvantita je za agatom.

Dátum: 30.10.2011

Vložil: Lukáš

Titulok: živý plot

dobrý deň, potreboval by som poradiť chcem vysadiť živý plot cca dĺžka 60m a výška do 2,5m najlepšie niečo co rýchlo vyrastie,nieje náročne na moc úrodu pôdu a niečo co sa hodí do severných oblasti slovenska okolie Poprad
Ďakujem

Dátum: 30.10.2011

Vložil: Lovász

Titulok: Re:živý plot

Dobrý
Naj ideálnejší bude brest turkestanský, su sním spokojný aj ludia zo severných regionov a rastie rýchlo i tam.
Aj výškovo splna Vaše požiadavky.
ale sú aj iné možnosti no urcite nie také rýchle.

Dátum: 30.10.2011

Vložil: Michal

Titulok: Sadenie

1) Chcel by som sa spýtať ,že do kedy musím stihnúť sadenie Pseudotsugamenzie siiglauca.A chcem sa ešte spýtať ako rýchlo rastie za rok...
2) Zaujala ma rastlina Zelkova serrata a chcel by som sa spýtať ,že či nemáte bližší popis rastliny..Mrazuvzdornosť a tak
Dakujem

Dátum: 30.10.2011

Vložil: Lovász

Titulok: Re:Sadenie

dobrý.
1. Je to ihličnan a sadí sa v dobe ako klasické ihlicnany, na jesen sa sadí este aj v novembri , pripadne potom už len na jar.
2. zelkova je zaujímavy nižší listnatý strom, je mrazuvzdorný a neni problem ho pestovať u nás, rastie pomerne rýchlo a neni náročný na pôdu.

Dátum: 12.10.2011

Vložil: Martina

Titulok: Gaštan jedly

Dobrý ďeň. Chceli by sme si zasadiť gaštan a chcem vedieť po koľkých rokoch rodí. Je nutné zakúpiť viac kôli opelovaniu?

Dátum: 12.10.2011

Vložil: Lovász

Titulok: Re:Gaštan jedly

Dobrý, gaštan rodí podla toho ako silne narastie v prvých rokoch ale môže to byt aj 5 až 8 rokov.
treba minimalne 2 stromy, aby sa opelili navzájom.
Lovász

Dátum: 08.10.2011

Vložil: R.Kolenciak

Titulok: Hrab obyčajný

Dobrý deň

Chceme vytvoriť živý plot z hrabu. Potrebujeme cca 70m živého plotu. Kedy vysádzať a koľko stromčekov na meter ? Môže ísť hrab na slnečnú a veternú stranu ?

Ďakujem

Dátum: 11.10.2011

Vložil: Lovász

Titulok: Re:Hrab obyčajný

Dobrý den
hrab je veľmi dobrá voľba na takéto miesto. znáže tieto podmienky, takže bez problemov. Na meter stačí 4-5 kusov.
Lovász

Dátum: 12.09.2011

Vložil: mišo.s

Titulok: energet. dreviny + alginit

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, koľko tých ener. drevín by sa malo posadiť na cca 1000 m2 ? Tiež ma zaujíma aké veľkosti predávate a aké je najlepšie kúpiť čo sa týka vekosti? Ako dlho sa to pestuje? Je dobré to ohradiť z dôvodu astých krádeži?Zaujíma ma ešte či sa to môže vysadit kdekolvek, napriklad ak je výstavba rodinnných domov, či na to treba nejaké povolenie. Velmi pekne dakujem, Vašu stránku si pridam medzi obľúbené a budem sledovať odpoveď veľmi pekne dakujem. Ohľadom toho alginitu ako je to s dopravou cca jednej tony?

<< 13 | 14 | 15 | 16 | 17 >>

Pridať nový príspevok