diskusia

Vážený návštevník, tu máte priestor na vaše otázky na všetko okolo stromčekov.

 

Vy sa pýtate , My odpovedáme!!!

Dátum: 15.09.2011

Vložil: Lovász

Titulok: Re:energet. dreviny + alginit

dobrý.
to že koľko drevín ide an určitú plochu závisí od toho aký druh sa sadí, za akým účelom a ako často ho chcete rezať. Ja osobne krádež nepredpokladám ale každa oblast ma ine specifiká. pri dome určite nemusíte. sadit sa moze na jesen a na jar.
doprava e podla dohody ale nemám vlastné kapacity , no viem odporučiť.

Dátum: 12.09.2011

Vložil: miso.s

Titulok: alginit

v akom stave sa predáva?..rozomletý?..nie je lepšie kúpiť nejaký pôdny kondicionér alebo stačí ten alginit?..chcem to len tak na skvalitnenie pôdy, má prospešné účinky pre všetky druhy?..( trávnik, k ovocným stromom,..dám to pre istotu po celej záhrade ) ovplyvnuje aj ph pôdy?..lebo napr. pre trávnik je dôležitá kyslá,...
FineBoy11@azet.sk

Dátum: 13.09.2011

Vložil: Lovász

Titulok: Re:alginit

dobrý. alginit je pomlety.. castice su do velkosti 2cm .
je to prirodná usadená hornina s dobrou mineralizáciou.
preto je používana hlavne na celkove pirhnojenie pody s dlhodobým účinkom. je skor neutrálna ale je to širokospektrálne hnojivo a tam kde potrebujete kyslost tak tam prihnojte niečím kyslím.
inak sa využíva pri všetkých druhoch ktore spomínate
s pozd
LOvász

Dátum: 11.09.2011

Vložil: Jozef

Titulok: živý plot

Dobrý deň,potrebujem poradiť, chcem na slnečnom dvore živý plot,ale neviem či je 20-30 cm výška zeminy na tuje dostatočná. Je to totiž plocha nad žumpou. Tuje by mali výšku do 1,5m. Ak je takáto nízka zemina, nehrozí že v zime vymrznú korene?
Ďakujem.

Dátum: 11.09.2011

Vložil: Lovász

Titulok: Re:živý plot

dobrý.
tuja ma plytké korene, nebude to problem, skor ako zima je problem leto, že tam skorej vyschne pôda.

Dátum: 28.08.2011

Vložil: Zdena

Titulok: Brest

chcela by som živý plot z toho brestu, potrebujem tiež oddeliť stenu od výhľadu susedov. Ak ho budem strihať v určitej výške, bude mi hustnúť? A ešte jedna otázka, čo znamená že sú voľnokorenné stromčeky? ďakujem

Dátum: 29.08.2011

Vložil: Lovász

Titulok: Re:Brest

Dobrý den. brest sa prirodzene husto rozkonáruje a pravidelným rezom do tvaru sa da pekne a hlavne husto udržiavať, takze da sa ľahko docieliť pekný živý plot.
volnokorenný stromček je mladá sadenica s volným korenom bez zeminy. stromčeky s malími rozmermi sa takto velmi lachko presádzaju a je to ekonomickejsie aj efektívnejšie.
Lovász

Dátum: 12.08.2011

Vložil: Anna Ďuranová

Titulok: Dvojitý živý plot


Dobrý deň,
potrebujeme zakryť výhľad na susedovu ,,živočíšnu ríšu,, - klietky so zajacmi a sliepkami. Dalo by sa to riešiť okamžite rýchlorastúcim brestom, pred ktorý by sme vysadili nejaký krajší stálezelený živý plot? Aký živý plot je odolný voči trusu zajacov a sliepok, v akej vzdialenosti od seba by mali byť vysadené jednotlivé živé ploty ?
ďakujem za každú radu

Dátum: 14.08.2011

Vložil: Lovász

Titulok: Re:Dvojitý živý plot

dobrý.
dá sa to tak urobiť ale potom zaberiete touto stenou vela priestoru. ale vsetko sa dá riešiť aj tak že to dáte na tesno a dopredu dáte nejake tuje alebo vavrínovec ktoré sú vždyzelené.
a tým že predný porast neni priamo na hranici tak tam takéto exkrementy nezavážia.

Dátum: 11.08.2011

Vložil: Janka

Titulok: živy plot

Dobrý deň, planujem sadiť živy plot. Myslela som že z toho brestu ale ten nie je stale zeleny.Kedže chceme zakryť susedou škaredy a dosť vysoky mur. Ten vtači zob rastie ako rýchlo? A do akej výšky narastie? tak ako ten brest turkestánsky? A chcem sa spýtať či nebudete mať v ponuke aj vtáči zob vajcovitolistý alebo vtáči zob vajcovolistý zlatý. Ak ano v akej cene?

<< 14 | 15 | 16 | 17 | 18 >>

Pridať nový príspevok