diskusia

Vážený návštevník, tu máte priestor na vaše otázky na všetko okolo stromčekov.

 

Vy sa pýtate , My odpovedáme!!!

Dátum: 16.01.2012

Vložil: Fero

Titulok: RRD

Dobrý deň,
chcel by som poradit mam nevyutity pozemok v rozlohe cca 1,5ha na severovychodnom slovensku a chcel by som zasadit RRD len neviem ake druhy by boli vhodne.Pôda je tam hlinita a miestami kamenista asi dva roky dozadu sme tam pestovali zemiaky cize bola kazdorocne hnojena orana atd.mohli by ste mi poradit aky druh RRd by sa mi tam oplatilo zasadit ??a kolko stromov je mozne na 1,5 ha zasadit ?
Vopred Dakujem za odpoved.

Dátum: 17.01.2012

Vložil: Lovász

Titulok: Re:RRD

Dobrý den
poslite mi prosim presnejsiu lokalitu a ja pozriem teplotu a zrazky v danej lokalite, to je hlavne. Podla toho budem vediet povedat viac , a hlavne možne dreviny. Inak mnozstvo sa odvíja od hustoty sadenia teda 5-10 tis kusov na Ha.

Dátum: 18.01.2012

Vložil: Fero

Titulok: Re:Re:RRD

Dobry den

tu vam posielm presnu lokalitu https://mapa.zoznam.sk/?search=bogliarka
Dakujem vam za vas cas a mohli by ste mi powedat ako to je potom po vyrube to by som musel vykopat tie stare korene a nasadit nove male stromceky ci ako to je ??

Dátum: 19.01.2012

Vložil: Lovász

Titulok: Re:Re:Re:RRD

No lokalita je už chladnejsia, takže teplomilny agát by som vynechal ale inak sa daju ostatné dreviny použiť, teraz je otázka ci chcete intenzívny, často rúbaný porast, alebo skor kvalitnejsie tvrde krbove drevo.
po zrezaní kompaknej plochy dreviny vyrasia z pna, takze sadit uz netreba, 6-7 cyklov sa dá takt uspešne opakovať. nasledne zo silneho koreňa rastú velmi dobre stromy. topol, vrba, breza, brest by sa dali použiť.

Dátum: 23.01.2012

Vložil: Fero

Titulok: Re:Re:Re:Re:RRD

No tak ja som rozmyslal o lvalitnejsom poraste rubanom asi tak kazde 5 roky aby bolo stoho porastu cim viac a kvalitnejsich stromov.Kolko by ste odporucali posadit na 1Ha stromcekov a ake podla vas su tie najkvalitnesjsie ?

Dátum: 24.01.2012

Vložil: Lovász

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:RRD

skusil by som brest, brezu a topol sivy. bohužial vo Vašej lokalite by sa agátu už asi nedarilo. Spon by bol idealny 1,5x1m a to činí cca 7500kusov na Ha.

Dátum: 28.01.2012

Vložil: Fero

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:RRD

dakujem velmi pekne za vase rady niekedy zaciatkom jary by som si uvas objednal tie stromy. Mohli by ste mi este powedat ako by som ich objednal cca 300 sadenic.

Dátum: 30.01.2012

Vložil: Lovász

Titulok: RRD

Ďakujem za prejavený záujem, ak mate predstavu o druhoch a počte tak to v maily môžte poslať už teraz a bude Vám rezervovaný potrebný počet kusov, potom na jar Vás budem informovať o termínoch možného dodania.
Pekný deň.

Dátum: 11.01.2012

Vložil: bandi

Titulok: kaibab

üdv-szeretném megkérdezni-hogy tavaszra 400 drb kék ezüstfenyőt-kaibab-2+2 éveset mennyiért adna.

Dátum: 11.01.2012

Vložil: Lovász

Titulok: Re:kaibab

külgyon mailt kérem az árért.

<< 11 | 12 | 13 | 14 | 15 >>

Pridať nový príspevok