diskusia

Vážený návštevník, tu máte priestor na vaše otázky na všetko okolo stromčekov.

 

Vy sa pýtate , My odpovedáme!!!

Dátum: 29.05.2012

Vložil: Lovász;

Titulok: Re:Husty živý plot do hrúbky 40 cm maximálne

No ten živý plot by ste mohli požiť aj agát alebo gledíčiu. Lebo klasicke su nižšie a tam je malo variant a hlavne by to boli dráhe varianty.
ku kaskádovitým terasám môžte využit viac vecí, vtáčí zob, dráč thumbergov, levandulu ktorá odpudzuje vošky ale aj okrasne veci ako gulaté tuje, kvitnuce kríky a iné

Dátum: 23.05.2012

Vložil: Zdenka

Titulok: Ihličnaté stromčeky

Dobrý deň,
rada by som vedela, či ihličnaté stromčeky môžu dvíhať základy domu a spôsobovať vlhkosť. Momentálne majú asi 1,5 m a od susedovho domu sú 2,5m. Sused sa neustále sťažuje, že mu dvíhajú dom a spôsobujú vlhkosť a trvá na ich odstránení...chcem len dodať, že mu vadili hneď ako sme ich zasadili, keď mali 50 cm. Chcela by som vedieť, či má pravdu alebo mu tie stromčeky len vadia.
Ďakujem

Dátum: 24.05.2012

Vložil: Lovász;

Titulok: Re:Ihličnaté stromčeky

no z ihličnanov su chopne rast pod zaklady a tým ich dvíhať smreky a tuje. borovica a jedla ma koreň ktorý rastie dole nie do šírky. Takže určite prehána nakolko korene su reálnou hrozbou az ked je strom mohutný a tým ma aj korene silnejšie.
momentalne je to neadekvatne si myslim ja, ale každý prípad je osobitný.

Dátum: 02.06.2012

Vložil: Zdenka

Titulok: Re:Re:Ihličnaté stromčeky

a ta vlhkost je adekvatna....dakujem za odpovede

Dátum: 22.05.2012

Vložil: denisa

Titulok: zozlutnutie ihlicia zvnutra kmena cyprussocyparis leilandii

Dobry den tento druh konifera mame priblizne 3 roky,ktory dosahuje vysku 2,5m a to s poctom 52ks s vysadbou rozmedzi 1metra,a v tomto obdobi konkretne v maji sme spozorovali zozlutnutie ihlicia zvnutra kmena.Doposial sme tento jav nespozorovali az v tomto obdobi.Touto cestou Vas ziadame o radu cim to je zapricinene ,nakolko to po skusenostiach znamych odovodnili ze to moze byt zapricinene castym polievanim.Prosim Vas o radu.dakujem

Dátum: 24.05.2012

Vložil: Lovász;

Titulok: ;

dobrý den
môže to byt hubové ochorenie ale tažko to takto povedať,
ideálne je zbrat vzorku na miestny UKSUP to je v každom okrese a oni vam bezpatne poradia, skuste menej polievat pre istotu a potom maximalne sa to postrieka proti hubovitým ochoreniam ale v postrekoch nie som doma.
Lovász

Dátum: 13.05.2012

Vložil: Stanka

Titulok: kvitnúce kríky

Dobrý deň,
chcela by som si kúpiť nejaké kvitnúce kríky ktoré by som chcela vysadiť medzi tuje smaragd aby som narušila jednotvárnosť živého plota. Poradte mi aké by boli vhodné výška cca 2 m, slnečné stanovisko.

Dátum: 15.05.2012

Vložil: Lovász

Titulok: Re:kvitnúce kríky

Dobrý den
ideálne su weigele, physocarpusi alebo driene
mam ich v ponuke. ale tuto kategoriu budem mat onedlho na www.brest.sk aj s fotkami.

Dátum: 10.05.2012

Vložil: Anina

Titulok: Pavinič popínavý

Ďakujem za zaslanie Aktuáleno cenníka stromčekov - JAR 12. Z ponuky som sa rozhodla pre "pavinič popínavý". Teraz sa už nedá vysadiť, preto Vám pošlem e-mail s objednávkou. Prosím, aké je najvhodnejšie obdobie na vysadenie paviniča?

Ďakujem 10.05.2012

Dátum: 11.05.2012

Vložil: Lovász

Titulok: Re:Pavinič popínavý

dobrý deň
na jeseň bude možnosť si ho zakupiť a aj sadiť
s pozd
Lovász

<< 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >>

Pridať nový príspevok